Блаженніший Онуфрій у храмі великомучениці Варвари. Проповідь

Размещено

17 грудня у Свято-Варваринскому храмі, що на території Київської обласної клінічної лікарні, звершив Літургію Блаженніший Митроплит Київський і всієї України Онуфрій. У своїй проповіді Предстоятель УПЦ пояснив, як правильно любити дітей, та в черговий раз закликав усіх християн берегти чистоту Православної віри, як це робили святі усіх часів.За словами Його Блаженства, історія великомучениці Варвари, яка прийняла смерть від рук свого батька, є уроком для багатьох батьків.

«Дітей потрібно любити — це правда, але любов’ю духовною, — зазначив Блаженніший Митрополит Онуфрій. — Тілесна любов схожа за своєю суттю на медаль, на зворотній стороні якої часто приховується злоба та ненависть».

За словами Архіпастиря, земна любов дуже легко може обернутися ненавистю, на відміну від духовної.

«Духовна любов – вічна, вона нічим не може похитнутися, її ніщо не здатне знищити», — сказав він.

Відповідаючи на запитання, як полюбити свою дитину правильною любов’ю, Його Блаженство підкреслив, що для цього потрібно навчитися жити по Заповідям Божим.

«Для того, щоб духовно полюбити дитину, потрібно полюбити Бога. Тому, що коли людина любить Бога, то від цієї любові народжується любов до кожної істоти, тим більше до своєї дитини. Іншого шляху немає. Ті люди, які Бога не люблять, не люблять своїх дітей. А для того, щоб ми мали любов до Бога, ми маємо жити по Заповідям Божим, — зазначив Митрополит Онуфрій і продовжив. — Від життя по Заповідям народжується благоговіння перед Господом. Від виконання цих законів людина отримує задоволення, мир, радість і спокій, так вона пізнає що Бог є джерелом всякого блага і починає Його любити. А від цієї любові народжується правильна любов до свого ближнього, особливо до дітей», — сказав Блаженніший владика.

hram_sv_varvary_prestolnyi_prazdnik_2016_20

«Сьогодні Свята Церква також згадує пам’ять преподобного Іоанна Дамаскіна, він був поборником чистоти Православної віри», — зазначив Предстоятель.

Згадуючи житіє святого Іоанна, Його Блаженство звернув увагу, що преподобний постраждав від наклепів єретиків, які не цураючись обману, намагалися позбутися від нього.

«Якщо людина сповідує істину віру, то вона не здатна на зраду, а людина яка не тримається правильної віри, здатна на будь-яке зло», — підкреслив Його Блаженство.

«Преподобний Іоанн переслідував єретиків та іконоборців, тож вони вирішили йому відомстити. Підробивши почерк святого Іоанна, написали лист грецькому царю, у якому той буцімто просив царя звільнити місто від мусульман. Цей лист вони передали тогочасному правителю Дамаска, який за зраду наказав усікти прп. Іоанну праву руку», — розповів Блаженніший владика.

Але по молитвам святого подвижника до Пресвятої Богородиці, рука приросла і ті, хто звів наклеп на преподобного буди посоромлені.

«Після цього випадку святий Іоанн вирішив піти подвизатися в Лавру преподобного Сави Освяченого. Мені довелося побувати в тій келії, у якій преподобний проводив своє життя, де він написав піснеспіви, гімни, які й сьогодні звучать в нашій Церкві», — сказав Блаженніший владика.

«Ця свята історія нагадує нам про те, що ми маємо дбати про збереження чистоти своєї віри. Богу можна вгодити тільки тоді, коли ми знаємо Хто Він є, коли ми розуміємо волю Господа щодо нас. Якщо ми цього не знаємо, то ми зневажаємо Його», — підкреслив він.

За словами Архіпастиря, «найголовніше для людини — берегти чистоту Православної віри».

«В питаннях віри немає компромісів, — наголосив Предстоятель УПЦ. — Нам іноді кажуть «подайте одне одному руки, примиріться». Руку можна падати у випадку, якщо потрібно домовитися у справах торгівлі, бізнесу чи чомусь схожому. В нас вийшла суперечка, а ми уступили і подали один одному руки. В питаннях віри так вчинити не можна».

«Приймаючи неправильне вчення, ми нібито беремо бочку меду і туди додаємо ложку дьогтю. Мед нашої віри повинен бути чистим, тоді він буде корисним для людини. Нехай Господь допомагає нам, брати і сестри, берегти чистоту нашої Православної віри», — підсумував Митрополит Онуфрій.

news.church.ua

Просмотры (116)