При храмі благочиння відкрили виставку робіт видатного художника

vystavka_KI_Moguchov_1Напередодні свята Стрітення Господнього, 14 лютого, в культурно-просвітницькому центрі при Свято-Феодорівському храмі «Київський Єрусалим» відкрили виставку робіт українського художника-аквалериста і графіка Леоніда Могучова (1925−2014).

До підготовки доброчинної мистецької виставки долучився Відділ по архітектурі, будівництву та охороні пам’яток церковної архітектури Київської єпархії УПЦ.

Виставка триватиме до 14 березня.

Вхід безкоштовний, натомість відвідувачі можуть зробити внесок у справу доброчинної допомоги онкохворим дітям. Всі зібрані кошти, як і щороку, передаються волонтерам МБФ «Дар Надії» і використовуються на лікування пацієнтів Відділення дитячої онкогематології КООД.

Виставки живопису, графіки, художньої фотографії стали доброю традицією центру при Свято-Феодорівському храмі. Крім ідеї створити довкола православного храму певний культурний простір, організатори мають на меті виховну і доброчинну складові. Зокрема, 5 років поспіль до Міжнародного дня онкохворої дитини в Культурно-просвітницькому центрі при Свято-Феодорівському храмі влаштовувались доброчинні виставки робіт юних художників, пацієнтів Відділення дитячої онкогематології Київського обласного онкологічного диспансеру (КООД). Виставки відбувались завдяки співпраці Благодійного фонду «Київський Єрусалим» та Міжнародного благодійного фонду «Дар надії» (директор — Євген Рибаков).

Уродженець Чернігова художник Леонід Могучов — автор понад 8500 малюнків та ескізів архітектурних пам’яток — церков, маєтків, вітряків, фортець. Значна частина цих об’єктів втрачена, і саме за ескізами художника деякі з них були відновлені. Картини зберігаються в Чернігівському обласному художньому музеї, інших музеях України, у приватних колекціях Канади, США, Великобританії.

З більш детальною біографією художника можна ознайомитися на сайті Свято-Феодорівського храму.

feodor-kiev.church.ua