Хор Свято-Макаріївського храму взяв участь у Великодньому фестивалі

Horovye_vstrechi_2016_22 травня у галереї «Соборна», що при Кафедральному соборі УПЦ на честь Воскресіння Христового, розпочався V Фестиваль «Візерунки Великодня». У перший день фестивалю відбувся конкурс «Хорові зустрічі», у якому взяли участь п’ять колективів, зокрема — молодіжний православний вокальний колектив при храмі на честь священномученика Макарія (м. Київ), худ. керівник Гончаренко Жанна Вікторівна.

Розпочався фестиваль традиційно з молитви – молебень на початок доброї справи у нижньому Свято – Андріє-Володимирському храмі кафедрального собору УПЦ, який осолив благочинний храму протоїєрей Павло Білий від імені голови Парафіяльної ради Кафедрального собору, єпископ Бородянський Варсонофій. Під реґентуванням духівника «хорових зустрічей фестивалю» ієрея Дмитра Болгарського вмить храм зазвучав, наповнився надзвичайно святковим та радісним співом Пасхального канону, заграв усіма барвами красивих голосів.

До складу журі увійшли професор Інституту мистецтв НПУ імені М. Драгоманова, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, кандидат богослов’я, регент Свято-Троїцького Іонінського монастиря, викладач Київської духовної академії та семінарії, ієрей Дмитро Болгарський, заслужений працівник культури України, відмінник освіти України та старший викладач, спеціаліст вищої категорії, художній керівник дитячого хору «Сузір’я» Київської дитячої музичної школи № 33, Ірина Жданова, художній керівник народної хорової капели «Дніпро» Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Ірина Душейко, кандидат мистецтвознавства, лауреат міжнародних конкурсів, хормейстер капели «Дніпро» Національного університету імені Тараса Шевченка, композитор, викладач кафедри хорового диригування КНУКіМ Ігор Тилик.

Хор Свято-Макаріївського храму виступив четвертим.

Завершили концертну конкурсну частину «Хорових зустрічей» участники творчого колективу «Воскресение» недільної школи при Свято-Іллінському храмі Києва, які і здобули перемогу.

Насамкінець усі колективи отримали подарунки.

Нагадаємо, фестиваль «Візерунки Великодня» був заснований у 2012 році з благословіння нині почившого Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана). Метою фестивалю є сприяння відродженню духовності українського народу, популяризація здобутків скарбниці світової сучасної хорової музики, театрального мистецтва, народної пісні та інструментального мистецтва, зростання виконавської майстерності церковних, світських, професійних та аматорських хорових колективів, створення умов для творчого спілкування учасників фестивалю та формування дружніх стосунків між його учасниками.

soborna.church.ua